Kategorie
Kronika policyjna

Ostra jazda na motocyklach

Zdarzenie to miało miejsce 18 września 2014 r. Dwóch motocyklistów zostało zauważonych przez policję w okolicach ulicy Poczdamskiej.

Mężczyźni poruszali się na motocyklach crossowych, bez tablic rejestracyjnych. Nie zatrzymali się do policyjnej kontroli, tylko zaczęli uciekać. W trakcie pościgu motocykliści złamali wiele zasad ruchu drogowego: jechali chodnikami, przejechali na czerwonym świetle, a jeden z nich wjechał na deptak ulicy Grodzkiej, który wyłączony jest z ruchu pojazdów. Niestety ze względu na bezpieczeństwo pieszych, policja nie mogła kontynuować pościgu na Starym Mieście.

Teraz dwaj mężczyźni, który poruszali się na tych motocyklach, są poszukiwani. Każdy kto mógłby mieć wiedzę na temat ich tożsamości, proszony jest o kontakt z głogowską policją.

Kategorie
Kronika policyjna

Kierowca bez prawa jazdy

Dopiero pościg policji doprowadził do zatrzymania 31-letniego kierowcy, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli.

Na znak policji kierowca Forda Probe zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać. Miało to miejsce 6 grudnia około godziny 17.30 na głogowskim, dużym rondzie.

Głogowianin złamał przepisy ruchu drogowego, w związku z czym policja postanowiła go skontrolować. Ten jednak zaczął uciekać. Jak się okazało już po zatrzymaniu, przyczyną takiego zachowania kierowcy był brak prawa jazdy. Kierowca był trzeźwy. Jednak swoją ucieczką złamał kolejne przepisy oraz spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. Grozi mu teraz kara grzywny.