Kategorie
Kronika policyjna

Areszt dla dilera

15 października 2014 r. 23-letni głogowianin został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem posiadania i rozprowadzania narkotyków.

W jego mieszkaniu ujawniono znacznie ilości narkotyków (1248 porcji amfetaminy, 1338 porcji marihuany, 409 porcji haszyszu), a także wagę i inne przedmioty, które służą do ich wprowadzenia do obrotu.

Został on aresztowany tymczasowo na okres 3 miesięcy. Za posiadanie i dystrybucję narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Podejrzani o posiadanie narkotyków zatrzymani

Do zatrzymania mężczyzn doszło 8 i 10 października 2014 r. To głogowianie w wieku 18 i 41-lat.

Młodszy uprawiał w mieszkaniu cztery sztuki konopi indyjskich oraz posiadał jej susz. Z kolei drugi mężczyzna podejrzany jest o sprzedaż narkotyków. W jego mieszkaniu ujawniono kilka porcji narkotyków.

Obaj zatrzymani przyznali się do winy. Obecnie zastosowano wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Grozi im też kara do 3 lat pozbawienia wolności za nielegalną uprawę oraz do 10 lat pozbawienia wolności za wprowadzanie ich do użytku.

Kategorie
Kronika policyjna

Przyznał się do posiadania narkotyków

Mężczyzna zatrzymany został 31 lipca 2014 r. Policjanci dokonali przeszukania należących do niego lokali i ujawnili w nich narkotyki. Zabezpieczone zostało 2500 porcji marihuany oraz 480 porcji amfetaminy.

36-letni głogowianin przyznał się do posiadania narkotyków. Usłyszał on także zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

22-latek i narkotyki

Do zatrzymania mężczyzny doszło 11 lipca. Nastąpiło to po uprzednim przeszukaniu mieszkania oraz piwnicy 22 -latka.

Policjanci znaleźli u niego marihuanę w ilość ponad 400 porcji rynkowych. Posiadał on także wagę. Wskazywać to także może na handel narkotykami.

22-letni głogowianin usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna, zgodnie z decyzją sądu, będzie przebywał przez 3 miesiące w areszcie.

Kategorie
Kronika policyjna

19-latek i narkotyki

Do zdarzenia doszło 8 lipca. 19-latek zauważony został dość nietypowo, gdyż przez policjantów z patrolu wodnego. Patrol ten kontroluje obszar Odry pływając łodzią motorową oraz pieszo wzdłuż brzegu rzeki.

Właśnie w trakcie pieszego patrolu, funkcjonariusze w dniu 8 lipca ujawnili przy 19-latku marihuanę. To już nie pierwszy raz, kiedy to ten chłopak usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Zatrzymany handlarz narkotykami

Do zatrzymania mężczyzny doszło 3 czerwca 2014 r. Policjanci z wydziału kryminalnego przeszukali także posesję w jednej z podgłogowskich miejscowości, gdzie mieszka zatrzymany. Ujawnili tam narkotyki: amfetaminę – w ilości około 900 porcji oraz kilkadziesiąt porcji marihuany. Znaleziono także sprzęt służący do porcjowania i ważenia narkotyków.

Zatrzymany 31-latek usłyszał zarzut przygotowywania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Kategorie
Kronika policyjna

17-latek z marihuaną

Narkotyki znalezione zostały w mieszkaniu 17-letniego mieszkańca Głogowa. Miało to miejsce w nocy z 19 na 20 kwietnia, kiedy to policja dostała wezwanie w sprawie zakłócania ciszy nocnej. 150 porcji narkotyków leżało na stole, a w mieszkaniu znalezione zostały także woreczki i waga.

Jak się potem okazało chłopak był poszukiwany przez policję, gdyż samowolnie oddalił się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Teraz 17-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Zatrzymany z narkotykami

Mężczyznę zatrzymano 3 stycznia. Zauważyli go policjanci na służbie, a że znali jego przeszłość związaną z narkotykami – chcieli go wylegitymować. 20-latek zaczął uciekać policji, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

Jak się okazało próbował uciec, gdyż miał przy sobie narkotyki. Chodzi o amfetaminę w ilości 680 porcji rynkowych, 75 tabletek ekstazy. Miał ze sobą także wagę elektroniczną.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Zatrzymany diler amfetaminy

23-latek zauważony został 4 września na ulicach Głogowa przez policjanta wydziału kryminalnego, który wracał do domu po służbie. Z racji tego, że wiedział on, iż młody mężczyzna jest poszukiwany, wezwał na miejsce patrol policji, aby zatrzymać 23-latka.

Młody mieszkaniec Głogowa ukrywał się przed odbyciem kary (1,5 roku pozbawienia wolności) za rozbój i przestępstwa związane z narkotykami.

Podczas zatrzymania znaleziono u głogowianina wagę elektroniczną oraz około 200 porcji rynkowych amfetaminy.

Oprócz dotychczasowej kary mężczyźnie grozi dodatkowe 8 lat pozbawienia wolności.

 

Kategorie
Kronika policyjna

Narkotyki zamiast “strzelca”

W piątkowe popołudnie trwała akcja poszukiwawcza, mająca na celu odnalezienie osoby odpowiedzialnej za postrzelenie dwóch osób w rejonie ulicy Spółdzielczej. Sprawcy nie udało się ujawnić, ale w mieszkaniu 35-letniego mężczyzny policjanci znaleźli narkotyki. Chodzi o jedną sadzonkę konopi indyjskich oraz susz  roślinny-najprawdopodobniej marihuany, który wystarczyłby na ok. 200 porcji narkotyków.

Mężczyźnie, za posiadanie i uprawę narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.