Kategorie
Kronika policyjna

Areszt za włamanie, kradzież i pobicie

Do zatrzymania mężczyzny doszło 3 listopada 2014 r. Stało się to tuż po tym, jak bez przyczyny pobił na ulicy 17-letniego chłopaka.

Zatrzymany ma 23-lata i jest dobrze znany policji – wielokrotnie był zatrzymywany oraz karany, m.in. za kradzieże czy włamania.

Jak się okazuje, oprócz pobicia jest on obecnie podejrzany o kradzież blachy z jednego z kościołów w Głogowie oraz włamania do lombardów, które miały miejsce w październiku tego roku. Obie szkody zostały łącznie wycenione na ponad 5 tys. złotych.

23-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Rowerowy złodziej

Kradzież rowerów miała miejsce 6 października. Zarzut ich kradzieży usłyszał 40-letni głogowianin.

Jednoślady miały sporą wartość, łącznie około 3700 zł.

Złodziej, aby “zatrzeć ślady” po kradzieży pozamieniał rowery częściami, a następnie jednym sam jeździł, a drugi oddał do lombardu za 100 zł. Jego “plan” się jednak nie powiódł i został on zatrzymany przez policję.

Rowery wróciły już do swoich właścicieli, a złodziejowi za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Fałszywy pracownik gazowni

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia 2014 r. Do jednego z głogowskich mieszkań zapukał mężczyzna. Podawał się ona za pracownika gazowni, który sprawdza instalacje. Został on wpuszczony do mieszkania przez 85-letnią kobietę.

Prawdopodobnie jego “wizyta” wiązała się z chęcią kradzieży, gdyż po opuszczeniu przez niego mieszkania kobieta powiadomiła policję, iż zgninęły jej oszczędności w wysokości około 4000 zł.

Często ofiarami tego typu złodziei są osoby starsze. Apelujemy więc, aby zawsze taką osobę wylegitymować, a gdy są jakiekolwiek podejrzenia i obawy co do zasadności wizyty, po prostu nie wpuszczać nikogo do mieszkania lub robić to w obecności dodatkowych, znajomych nam osób.

 

Kategorie
Kronika policyjna

Głogowianin podejrzany o kradzież auta

Podejrzany to 21-letni mieszkaniec Głogowa. Jak się okazało kradzieże i włamania do innych aut z jego udziałem miały miejsce od kwietnia 2014 r. Jego łupem padały radia samochodowe, głośniki czy akcesoria znajdujące się w pojazdach w momencie włamań.

Po zatrzymaniu głogowianina sporą część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać. Obecnie 21-latek przebywa w 3-miesięcznym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Złodzieje dziecięcych rowerów

Do kradzieży doszło około godziny 23.00, w ostatni piątek. Dwóch mężczyzn zostało zauważonych przez policjantów, gdy opuszczali jeden z głogowskich bloków. Był to dość niecodzienny widok, gdyż była już późna pora, a obaj nieśli dziecięce rowery.

Policjanci postanowili to sprawdzić, jednak na widok patrolu policji mężczyźni zaczęli uciekać. Po chwili zostali zatrzymani. Byli nietrzeźwi. Okazało się, że chwilę wcześniej ukradli rowery z klatki schodowej w bloku, z którego wychodzili.

Rowery trafiły z powrotem do swoich właścicieli. Za kradzież mężczyznom grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Rozbój w jednym z głogowskich lokali

Zdarzenie miało miejsce 2 lutego 2014 r. W jednym z głogowskich lokali, mężczyźni w wieku: 27 i 31 lat, mieli zaatakować innego mężczyznę. 26-latek został pobity, a następnie skradziono mu zegarek o wartości ponad 1 tysiąca złotych.

Całe zajście zarejestrowała kamera w lokalu, jednak podejrzani nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Podczas zdarzenia byli oni nietrzeźwi. Ponadto już po zatrzymaniu okazało się, że nie pierwszy raz mają konflikt z prawem.

Teraz za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali także tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Kategorie
Kronika policyjna

Młodzi złodzieje sprzętu samochodowego

Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło 13 stycznia. Obaj mają po 21 lat i są mieszkańcami Głogowa.

Ostatnia kradzież, której się dopuścili to odtwarzacz samochodowy. Jak się okazuje takich kradzieży mają na koncie więcej. Były to zazwyczaj włamania do przypadkowych aut, z których zabierali radia, anteny oraz inne przedmioty, które mogły mieć jakąś wartość. Zatrzymani przyznali się do winy tłumacząc, iż zazwyczaj decyzję o włamaniu podejmowali spontanicznie i pod wpływem alkoholu.

Część skradzionych przez nich rzeczy udało się odzyskać. Część jednak została przez nich wyrzucona, gdy doszli do wniosku, że są niewiele warte. Co więcej – w trakcie kradzieży dochodziło także do uszkodzenia pojazdów, z których kradli sprzęt.

Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Zatrzymany złodziej paliwa

Do zatrzymania 60-letniego złodzieja doszło po godzinie 2.00 w nocy – 9 stycznia na terenie jednego z parkingów. Spuszczał on paliwo z jednego z zaparkowanych tam tirów.

Mieszkaniec powiatu głogowskiego złapany został na gorącym uczynku. Próbował jeszcze uciekać, ale mu się to nie udało. Do momentu zatrzymania zdołał już spuścić ze zbiornika 210 litrów oleju napędowego. W jego samochodzie znaleziono kolejne, puste zbiorniki na paliwo.

60-late był już wcześniej karany za podobne kradzieże.

Teraz mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Plaga złodziei na kolei

Następnych dwóch mężczyzn dopuściło się kradzieży na torach kolejowych. Mieszkańcy Głogowa – 20 i 28-latek, w nocy z 6 na 7 stycznia, ukradli 3 silniki napędzające zwrotnice na torach. Policja wraz z funkcjonariuszami SOK zatrzymała ich kilka minut po kradzieży.

Wartość każdego silnika to 1200 zł. Na szczęście skradzione przedmioty udało się odzyskać.

Jeden z mężczyzn, 20-latek, był poszukiwany listem gończym, gdyż już wcześniej nie zgłosił się do odbycia kary za inne kradzieże,

Teraz obu mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Kronika policyjna

Kolejna kradzież na kolei

Do zdarzenia doszło w nocy 31 grudnia około godziny 1.00 na moście kolejowym w Głogowie.

Zatrzymanie miało miejsce praktycznie tuż po kradzieży. Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 28 lat na widok policji chcieli zbiec z miejsca zdarzenia. To im się jednak nie udało-zatrzymano ich przy aucie, którym przyjechali.

Mężczyźni są mieszkańcami powiatu polkowickiego. Przyznali się oni także do kradzieży, której dokonali w tym samym miejscu w październiku.

Straty spowodowane ostatnią kradzieżą wycenione zostały na około 500 zł. Grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.