Kategorie
Aktualności

Stachuriada 2014

Już jutro (20 czerwca) rozpocznie się jubileuszowa XX Stachuriada na grochowickiej polanie.

W piątek o godz. 21.00 zagra zespół Leniwiec. Sobotnie przedpołudnie upłynie pod znakiem przeglądu piosenki “Wyśpiewać poezję”. Następnie począwszy od godz. 17.00 zagrają: “Bieguni”, “Słodki Całus Od Buby” oraz “Wolna Grupa Bukowina”. W niedzielę z kolei od godziny 17.00 będzie można posłuchać: “Małżeństwa z rozsądku”, “Nieobecnych”, a na zakończenie – Piotra Bukartyka.

Ponadto odbędzie się wiele atrakcji towarzyszących m.in.: warsztaty gitarowe, fotograficzne czy teatralne, a także bicie rekordu polany grochowickiej w graniu instrumentalnym na gitarze oraz bębnach.

Dla osób, które nie będą miały jak się dostać do Grochowic udostępniony zostanie transport spod głogowskiego MOK-u. Wyjazd z Głogowa w sobotę i niedzielę o godzinie 16.00, natomiast powrót w sobotę o 24.00 oraz w niedzielę o 22.00.

 

Kategorie
Aktualności

“Szanty w Fosie”

Mimo, iż Głogów ma niewiele wspólnego z żeglarstwem, to dzięki sobotniemu koncertowi każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy wilk morski. Wszystko za sprawą koncertu, który odbędzie się 20 lipca w miejskiej fosie o godz. 18.00.

Do Głogowa zawitają 3 zespoły z Wrocławia: Orkiestra Samanta, Za horyzontem i Pod masztem, które zaprezentują żeglarskie piosenki. Wstęp na koncert jest bezpłatny.