Kategorie
Aktualności

Nowe władze w Głogowie

Wybory samorządowe już za nami. Wyłoniły one nowego prezydenta miasta, którym został Rafael Rokaszewicz – wybrany przez głogowian w II turze głosowania.

Znane są już też nazwiska współpracowników prezydenta, a mianowicie wiceprezydentów. Pierwszym z nich zostanie Bożena Kowalczykowska – obecna dyrektorka ZSO w Głogowie. W ratuszu będą pod jej opieką sprawy społeczne oraz związane z oświatą, kulturą i sportem. Drugi z nich to  Piotr Poznański, od wielu lat pracownik głogowskiego ratusza. Do jego obowiązków należeć będą sprawy komunalne i związane z inwestycjami.

Wiadomo także, kto został nowym starostą powiatu. Rafaela Rokaszewicza zastąpi na tym stanowisku Jarosław Dudtkowiak – wybrany podczas ostatniej sesji powiatu.

Kategorie
Aktualności

Nocne autobusy pojeżdżą do końca roku

Linia nocna autobusu numer 61 kursuje w piątki i soboty. Początkowe założenia były takie, że autobus ma kursować próbnie przez 3 miesiące.

Okazało się jednak, że kurs cieszy się zainteresowaniem, dlatego zdecydowano przedłużyć funkcjonowanie linii do końca roku 2014.

Kategorie
Aktualności

Prawo jazdy w Głogowie

Otwarcie głogowskiego ośrodka, który będzie egzaminował kierowców na prawo jazdy kategorii B ma nastąpić w najbliższy wtorek tj. 4 listopada. Znajduje się on na osiedlu Żarków.

Nie wiadomo jeszcze czy egzaminy będą odbywać się codzienne, czy tylko w wybrane dni – wszystko ma zależeć od ilości chętnych. Pewne jest natomiast, że egzamin praktyczny odbywać się będzie samochodami marki Toyota Yaris, ale będzie także możliwość przeprowadzenia egzaminu tym samochodem, którym kursant uczył się jeździć.

Kategorie
Kronika policyjna

Podróbki kosmetyków na targowisku

Kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi sprzedawane były przez 33-letniego mężczyznę, mieszkańca Świebodzina, na głogowskim targowisku miejskim. Został on zatrzymany przez policję, która ujawniła przy nim 484 sztuki perfum oraz innych kosmetyków.

Straty poszkodowanych firm zostały wycenione na nie mniej niż 3 tys. zł. Teraz 33-latkowi grozi kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Kategorie
Aktualności

Wybory tuż tuż

 

W Głogowie rozpoczęły się już przygotowania do jesiennych wyborów.

Kandydatów na prezydenta jest na pewno kilku. Dotychczas swoje komitety zarejestrowali już: Jan Zubowski, Rafael Rokaszewicz, Zbigniew Rybka i Andrzej Bartkowiak. To tego grona dołączyć może także Janusz Piechocki.

Kto ostatecznie zostanie nowym włodarzem miasta dowiemy się po wyborach, które odbędą się 16 listopada 2014 r.

Kategorie
Kronika policyjna

Amator samochodowych łupów zatrzymany

Zatrzymany mężczyzna kradzieży dokonywał od maja 2014 r. Udowodniono mu dotychczas 12 włamań i kradzieży do aut. Jego łupem padały wartościowe rzeczy, które znajdowały się w pojazdach m.in. odtwarzacze, nawigacje, głośniki, a także klucze czy odzież. Rzeczy te następnie sprzedawał. Co więcej, najczęściej podczas takich włamań dochodziło do uszkodzenia pojazdu.

23-latek jest mieszkańcem jednej z podgłogowskich miejscowości. Został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Aktualności

Remont ulicy Młyńskiej i Kotlarskiej

Prace mają się rozpocząć jeszcze w sierpniu, a cała inwestycja ma mieć swój finał jesienią tego roku.

Na ulicach tych zostaną wyłożone granitowe kostki, takie same jak na innych ulicach na Starym Mieście. Drogi zostaną też odwodnione oraz odpowiednio oświetlone.
Z kolei na ulicy Długiej ułożone zostaną na razie płyty betonowe. Generalny remont zostanie tam przeprowadzony dopiero wtedy, gdy ukończone zostaną okoliczne inwestycje budowlane.
Kategorie
Kronika policyjna

Okradał piwnice

Zatrzymany mężczyzna to 21-letni głogowianin. Podejrzewany jest o kradzieże z włamaniem do co najmniej 14 miejsc. Najczęściej były to piwnice. Jego celem były przedmioty o sporej wartości np. komputery, elektronarzędzia.

Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać.

21-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności od 1 roku do nawet 10 lat.

Kategorie
Aktualności

Dni Głogowa 2014

W tym roku główne obchody Dni Głogowa odbędą się od 13 do 15 czerwca, czyli od piątku do niedzieli.

Piątkowy wieczór spędzić będzie można w miejskiej fosie. Już od godziny 17.00 rozpoczną się koncerty muzyczne, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Dezerter, który wystąpi o godzinie 22.00. Wcześniej na scenie pojawią się także: Bakshish, Kabanos, Najlepszy Przekaz w Mieście, Chmura oraz M.A.D.E.

W sobotę impreza przeniesie się już na targowisko miejskie. Od godziny 15.00 do 19.15 odbędą się występy taneczne i pokazy głogowskich sekcji. A o godzinie 19.30 rozpoczną się koncerty. Jako pierwszy wystąpi Mrozu. Następie Rico Sanchez & The Gipsies. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami z Iwanem Komarenko.

Niedzielne występy na targowisku rozpoczną się o godz. 15.00 spektaklem familijnym pt. “Duch Gór”. Część koncertową rozpocznie o godz. 17.00 zespół Velvet. Po nim wystąpi Jamal, a o godz. 20.30 Bracia.

Jak co roku wraz z obchodami Dni Głogowa odbędzie się wiele imprez towarzyszących. M.in. spotkania autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej, Turniej Poezji Fikuśnej w kawiarni Mogador, wystawa fotografii i koncert “KlasykowoRozrywkowo” w Miejskim Ośrodku Kultury.

Kategorie
Sport

Punkty zdobyte na wyjeździe

W ostatnim ligowym meczu SPR Chrobry Głogów pokonał na wyjeździe MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:26 (14:12).

Najwięcej bramek dla głogowskiego zespołu zdobyli: Świtała – 9 oraz Gromyko – 6.

SPR rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Po 8 minutach gry prowadziliśmy 5:0. Nie było to jednak łatwe spotkanie. Później gra się już zdecydowanie wyrównała, co widać zarówno po wyniku do przerwy 14:12 dla głogowian, jak i 28:26 na koniec meczu – także na korzyść Chrobrego.

Kolejny mecz głogowskich szczypiornistów już jutro 18.03.2014 r. o godz. 18.00 w hali przy Wita Stwosza. Rywalem głogowian będzie drużyna Viva Targi Kielce.