Kategorie
Wydarzenia

Praca dla młodych

Już po raz kolejny Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze organizuje wakacyjną pracę dla młodych mieszkańców naszego miasta.

Zgłoszenia chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu przyjmowane będą od dnia 1 lipca. Rekrutacja polegać będzie na wypełnieniu ankiety, a o osobach, które zostaną wybrane zadecyduje losowanie. Szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy na wakacje będzie miało 100 osób.

Aby móc przystąpić do akcji należy być osobą pełnoletnią, która jeszcze pobiera naukę.

Zorganizowane zostaną 3 turnusy pracy. Wynagrodzenie, które otrzymają młodzi pracownicy wynosić będzie 450 zł brutto za dwa tygodnie pracy.

Kategorie
Wydarzenia

Stachuriada 2013

Miłośnicy twórczości Edwarda Stachury jak również wszyscy Ci, którzy chcą przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu przy dźwiękach poezji śpiewanej już mogą odliczać dni do tegorocznej, jubileuszowej Stachuriady.

Impreza jak co roku odbywać się będzie na grochowickiej polanie. Rozpocznie się w piątek 21. czerwca spotkaniem z poetą Krzysztofem Wiśniewskim, a następnie koncertami zespołów Nieobecni oraz U studni. Na sobotę zaplanowany jest przegląd piosenki poetyckiej “Wyśpiewać poezję”, a także koncerty podczas których wystąpią: Robert Mazurkiewicz, Grupa Bez Jacka oraz Elżbieta Adamiak z zespołem.

Odbędą się także wydarzenia współtowarzyszące Stachuriadzie, czyli Siekierezada, Jarmark Regionalny, czy Zlot Motocyklowy.

 

Kategorie
Wydarzenia

Dni Głogowa 2013 – podsumowanie

Zakończyły się dni Głogowa A.D. 2013. Przez trzy dni nie brakowało dobrej zabawy, gwiazd estrady i nawet zmienna pogoda nie odstraszyła głogowian i i świętujących razem z nimi przyjezdnych gości.

Obchody Dni Głogowa rozpoczęto już w piątek, w miejskiej fosie, gdzie plenerowe koncerty dały takie grupy jak 4mka, Fucktory, Rust czy Leniwiec oraz – najbardziej chyba oczekiwany tego wieczoru – zespół Desdemona.

W sobotę świętowanie przeniosło się na targowisko miejskie na Osiedlu Piastów Śląskich. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak przedstawiciel nurty hip-hop Grubson, oraz doskonale wszystkim znane zespoły Coma i De Mono. Na zakończenie drugiego dnia obchodów święta miasta wystąpił Francesco Napoli, wzbudzając entuzjazm zwłaszcza bardziej dojrzałych uczestników obchodów Dni Głogowa.

Elementem obchodów Dni Głogowa było również uczczenie dziesięciolecia Domu Uzdrowienia Chorych, prowadzonego przez wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża. Pod kolegiatą podziękowano między innymi za beatyfikację założyciela wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża – błogosławionego prałata Luigi Novarese.

W niedzielę, mimo zmiennej pogody, kontynuowano zabawę na targowisku miejskim. Na scenie wystąpiły m.in. Róże Europy, Jula oraz zespół Zakopower.

Kategorie
Wydarzenia

Stachuriada 2012

W dniach 22 i 23. czerwca 2012 r. w Grochowicach odbędzie się po raz kolejny Stachuriada. Organizatorzy jak zwykle przygotowali bardzo wiele atrakcji. Szczegółowy program imprezy przedstawia się następująco: