Kategorie
Aktualności

Wstrząs w Rudnej – nie żyje górnik

W kopalni Rudna Zachodnia, na oddziale G12 doszło dziś rano do silnego wstrząsu (tzw. górnicza siódemka).

Kategorie
Aktualności Sport

Od środy pływalnia znowu czynna

Od środy, 31 sierpnia 2016 r., pływalnia Chrobry znów będzie czynna.

Kategorie
Aktualności

Nowe władze w Głogowie

Wybory samorządowe już za nami. Wyłoniły one nowego prezydenta miasta, którym został Rafael Rokaszewicz – wybrany przez głogowian w II turze głosowania.

Znane są już też nazwiska współpracowników prezydenta, a mianowicie wiceprezydentów. Pierwszym z nich zostanie Bożena Kowalczykowska – obecna dyrektorka ZSO w Głogowie. W ratuszu będą pod jej opieką sprawy społeczne oraz związane z oświatą, kulturą i sportem. Drugi z nich to  Piotr Poznański, od wielu lat pracownik głogowskiego ratusza. Do jego obowiązków należeć będą sprawy komunalne i związane z inwestycjami.

Wiadomo także, kto został nowym starostą powiatu. Rafaela Rokaszewicza zastąpi na tym stanowisku Jarosław Dudtkowiak – wybrany podczas ostatniej sesji powiatu.

Kategorie
Aktualności

Wybory samorządowe 2014

Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę 16 listopada. Mieszkańcy miasta zdecydują m.in. kto będzie rządził Głogowem w trakcie trwającej 4 lata kadencji.

Chętnych do objęcia fotela prezydenta jest aż ośmiu: Michał Frąckowiak, Tomasz Kurzawa, Barbara Mareńczak-Piechocka, Jarosław Marszałek, Rafael Rokaszewicz, Zbigniew Rybka, Paweł Wechta i Jan Zubowski. Wśród nich jest dotychczasowy prezydent, który kończy właśnie drugą kadencję, jak również jego poprzednik. Na którego z tak licznego grona kandydatów postawią głogowianie, dowiemy się już niebawem.

Dziś o północy zaczyna się cisza wyborcza.

Kategorie
Aktualności

Nocne autobusy pojeżdżą do końca roku

Linia nocna autobusu numer 61 kursuje w piątki i soboty. Początkowe założenia były takie, że autobus ma kursować próbnie przez 3 miesiące.

Okazało się jednak, że kurs cieszy się zainteresowaniem, dlatego zdecydowano przedłużyć funkcjonowanie linii do końca roku 2014.

Kategorie
Aktualności

Prawo jazdy w Głogowie

Otwarcie głogowskiego ośrodka, który będzie egzaminował kierowców na prawo jazdy kategorii B ma nastąpić w najbliższy wtorek tj. 4 listopada. Znajduje się on na osiedlu Żarków.

Nie wiadomo jeszcze czy egzaminy będą odbywać się codzienne, czy tylko w wybrane dni – wszystko ma zależeć od ilości chętnych. Pewne jest natomiast, że egzamin praktyczny odbywać się będzie samochodami marki Toyota Yaris, ale będzie także możliwość przeprowadzenia egzaminu tym samochodem, którym kursant uczył się jeździć.

Kategorie
Aktualności

Dach już gotowy

Wiejski Dom Kultury w Grochowicach doczekał się już nowego dachu. Ponadto odnowiona została także elewacja całego budynku, wstawiono nowe okna i zamontowano ogrodzenie.

Rewitalizacja budynku kosztowała prawie 200 tys. zł. Część tej kwoty pozyskane zostało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Obecnie władze czekają na decyzję dotyczącą dotacji, która miałaby pozwolić na remont poddasza budynku.

Kategorie
Aktualności

Wybory tuż tuż

 

W Głogowie rozpoczęły się już przygotowania do jesiennych wyborów.

Kandydatów na prezydenta jest na pewno kilku. Dotychczas swoje komitety zarejestrowali już: Jan Zubowski, Rafael Rokaszewicz, Zbigniew Rybka i Andrzej Bartkowiak. To tego grona dołączyć może także Janusz Piechocki.

Kto ostatecznie zostanie nowym włodarzem miasta dowiemy się po wyborach, które odbędą się 16 listopada 2014 r.

Kategorie
Aktualności

Remont ulicy Młyńskiej i Kotlarskiej

Prace mają się rozpocząć jeszcze w sierpniu, a cała inwestycja ma mieć swój finał jesienią tego roku.

Na ulicach tych zostaną wyłożone granitowe kostki, takie same jak na innych ulicach na Starym Mieście. Drogi zostaną też odwodnione oraz odpowiednio oświetlone.
Z kolei na ulicy Długiej ułożone zostaną na razie płyty betonowe. Generalny remont zostanie tam przeprowadzony dopiero wtedy, gdy ukończone zostaną okoliczne inwestycje budowlane.
Kategorie
Aktualności

Brak ciepłej wody

Przerwa w dostawie ciepłej wody nastąpi w najbliższy poniedziałek 4 sierpnia. Spowodowane jest to modernizacją sieci.

Możliwe, iż wody nie będzie nawet przez tydzień, jednak pracownicy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Legnicy informują, że być może uda się potrzebne prace wykonać szybciej. Wtedy przerwa w dostawie ciepłej wody trwałaby krócej.