Kategorie
Aktualności

Fontanna pod znakiem zapytania

Fontannę pierwotnie planowano wybudować za głogowskim ratuszem. Gdy jednak w miejscu, w którym miała stanąć odkryto pozostałości po sukiennicach – fontannę postanowiono wybudować w parku na osiedlu Kopernika. Realizacja ten inwestycji stanęła jednak pod znakiem zapytania, z uwagi na niezabezpieczenie w budżecie odpowiednich środków.

Jak wynika z informacji przekazanych przez wiceprezydenta Głogowa Leszka Rybaka, według kosztorysu inwestorskiego wybudowanie fontanny powinno kosztować ok. 650.000 zł. Ponieważ jednak na ogół oferty przedsiębiorstw startujących w przetargach są niższe niż wartość kosztorysowa – w budżecie zabezpieczono na ten cel jedynie 500.000. Tymczasem okazało się, że mimo iż aż 6 przedsiębiorstw wyraziło chęć wybudowania fontanny, to najniższa ze złożonych ofert opiewa na kwotę ok. 760.000 zł, a więc ponad 50% więcej, niż zabezpieczono na ten cel. Oferta najwyższa przekracza milion złotych.

Możliwe, że podczas elektronicznej licytacji potencjalni wykonawcy obniżą oferty, wątpliwe jednak, by aż do kwoty 500.000 zł. Nie można zatem wykluczyć, iż władze miasta zwrócą się do radnych o zwiększenie środków przeznaczonych na realizację tej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *