Kategorie
Wydarzenia

Dni Głogowa 2013 – podsumowanie

Zakończyły się dni Głogowa A.D. 2013. Przez trzy dni nie brakowało dobrej zabawy, gwiazd estrady i nawet zmienna pogoda nie odstraszyła głogowian i i świętujących razem z nimi przyjezdnych gości.

Obchody Dni Głogowa rozpoczęto już w piątek, w miejskiej fosie, gdzie plenerowe koncerty dały takie grupy jak 4mka, Fucktory, Rust czy Leniwiec oraz – najbardziej chyba oczekiwany tego wieczoru – zespół Desdemona.

W sobotę świętowanie przeniosło się na targowisko miejskie na Osiedlu Piastów Śląskich. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak przedstawiciel nurty hip-hop Grubson, oraz doskonale wszystkim znane zespoły Coma i De Mono. Na zakończenie drugiego dnia obchodów święta miasta wystąpił Francesco Napoli, wzbudzając entuzjazm zwłaszcza bardziej dojrzałych uczestników obchodów Dni Głogowa.

Elementem obchodów Dni Głogowa było również uczczenie dziesięciolecia Domu Uzdrowienia Chorych, prowadzonego przez wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża. Pod kolegiatą podziękowano między innymi za beatyfikację założyciela wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża – błogosławionego prałata Luigi Novarese.

W niedzielę, mimo zmiennej pogody, kontynuowano zabawę na targowisku miejskim. Na scenie wystąpiły m.in. Róże Europy, Jula oraz zespół Zakopower.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *