Wpisy

Wakacyjna zabawa nie tylko dla najmłodszych

W te wakacje, podobnie jak w poprzednich latach, organizowane są zabawy w ramach akcji „Lato w mieście, zostań mistrzem swojego ciała”. Organizatorem tych spotkań jest Jerzy Górski wraz z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny.

W trakcie wakacji będą miały miejsce 4 takie akcje. Jedna z nich już się odbyła – 16 lipca przy siedzibie MCWR przy ulicy Folwarcznej. Kolejne będą miały miejsce przy ulicach: Keplera – 23 lipca, Piasta Kołodzieja – 6 sierpnia oraz 20 sierpnia w pobliżu Kolegiaty.

W trakcie tych spotkań, w godzinach od 15.00 do 20.00, będzie można całymi rodzinami świetnie się bawić i korzystać za darmo z dmuchanych, rekreacyjnych atrakcji.

Pokaz fajerwerków

Nie będzie w tym roku żadnej imprezy sylwestrowej organizowanej przez miasto, gdyż jest to zbyt kosztowne, a chętnych do wzięcia udziału w takim wydarzeniu było zawsze mniej niż oczekiwano.

Tym razem odbędzie się natomiast pokaz fajerwerków. Będzie on miał miejsce przy ruinach kościoła św. Mikołaja, zaraz po przywitaniu nowego roku, tuż po północy.

 

Akcja „Andrzejki”

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia policja w Głogowie przeprowadzi akcję pod nazwą „Andrzejki”.

Z racji dość popularnego czasu zabaw andrzejkowych, uwaga zwracana będzie przede wszystkim na trzeźwość i prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających. Z tego powodu można się spodziewać w tych dniach wzmożonej kontroli kierowców, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo w ruchu drogowym.