Wpisy

Wakacyjna zabawa nie tylko dla najmłodszych

W te wakacje, podobnie jak w poprzednich latach, organizowane są zabawy w ramach akcji „Lato w mieście, zostań mistrzem swojego ciała”. Organizatorem tych spotkań jest Jerzy Górski wraz z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny.

W trakcie wakacji będą miały miejsce 4 takie akcje. Jedna z nich już się odbyła – 16 lipca przy siedzibie MCWR przy ulicy Folwarcznej. Kolejne będą miały miejsce przy ulicach: Keplera – 23 lipca, Piasta Kołodzieja – 6 sierpnia oraz 20 sierpnia w pobliżu Kolegiaty.

W trakcie tych spotkań, w godzinach od 15.00 do 20.00, będzie można całymi rodzinami świetnie się bawić i korzystać za darmo z dmuchanych, rekreacyjnych atrakcji.

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci

Wakacje rozpoczną się już w najbliższy weekend. Aby wolny czas spędzać aktywnie wszystkie chętne dzieci w wieku szkoły podstawowej będą mogły się wybrać na teren odkrytych basenów przy pływalni Chrobry.

Od poniedziałku do czwartku będzie tam można uczestniczyć w zajęciach sportowych m.in. siatkówki, plażowej piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki czy gry w bule – a wszystko to pod okiem wykwalifikowanych opiekunów.

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00-13.00, po czym później wszyscy uczestnicy będą mogli zostać na odkrytych basenach za darmo.

Akcja ta organizowana jest przez Chrobry Głogów S.A oraz Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Potrwa ona do dnia 8 sierpnia.

 

Muzeum zaprasza dzieci

W trakcie wakacji, w każdy czwartek w głogowskim muzeum organizowane będą zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat.

Spotkania odbywać się będą w godzinach 12.00-14.00. Składać się będą z dwóch części: merytorycznej i praktycznej. W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się co to jest kaligrafia czy archeologia, a także będą miały możliwość własnoręcznego wykonania rodzinnego albumu czy zabawy w teatr.

Chęć udziału dzieci w tych warsztatach należy zgłaszać w Dziale Edukacji.

W trakcie wakacji będzie można także wybrać się do muzeum, aby obejrzeć stałe i czasowe wystawy lub wejść na wieżę zamkową.