Wpisy

Dach już gotowy

Wiejski Dom Kultury w Grochowicach doczekał się już nowego dachu. Ponadto odnowiona została także elewacja całego budynku, wstawiono nowe okna i zamontowano ogrodzenie.

Rewitalizacja budynku kosztowała prawie 200 tys. zł. Część tej kwoty pozyskane zostało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Obecnie władze czekają na decyzję dotyczącą dotacji, która miałaby pozwolić na remont poddasza budynku.

Remont ulicy Młyńskiej i Kotlarskiej

Prace mają się rozpocząć jeszcze w sierpniu, a cała inwestycja ma mieć swój finał jesienią tego roku.

Na ulicach tych zostaną wyłożone granitowe kostki, takie same jak na innych ulicach na Starym Mieście. Drogi zostaną też odwodnione oraz odpowiednio oświetlone.
Z kolei na ulicy Długiej ułożone zostaną na razie płyty betonowe. Generalny remont zostanie tam przeprowadzony dopiero wtedy, gdy ukończone zostaną okoliczne inwestycje budowlane.

Brak ciepłej wody

Przerwa w dostawie ciepłej wody nastąpi w najbliższy poniedziałek 4 sierpnia. Spowodowane jest to modernizacją sieci.

Możliwe, iż wody nie będzie nawet przez tydzień, jednak pracownicy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Legnicy informują, że być może uda się potrzebne prace wykonać szybciej. Wtedy przerwa w dostawie ciepłej wody trwałaby krócej.

Remont WDK w Grochowicach

Wiejski Dom Kultury w Grochowicach ma zostać wyremontowany w trzech etapach. Pierwszy z nich dotyczyć będzie wymiany dachu, okien, ogrodzenia i odnowienia elewacji. Prace w Grochowicach mają zacząć się lada dzień. Następne w kolejności będzie wnętrze budynku.

Szacuje się, że remont ma kosztować ok. 195 tys. zł.

To już kolejny remont obiektu służącego mieszkańcom w gminie Kotla, w czasie trwania tej kadencji władz. Lifting lub remont przeszły już sale wiejskie w: Kotli, Kozich Dołach i Głogówku oraz także Wiejski Dom Kultury w Sobczycach.

Ulica Keplera nieprzejezdna dopiero w poniedziałek

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, prace związane z położeniem nowej nawierzchni nie mogły zostać wykonane w pierwotnie założonym terminie, czyli w piątek – 12 lipca.

Mimo, iż początkowo remont ulicy Keplera miał zakończyć się 15 lipca wiadomo już, że termin ten nie zostanie dotrzymany. Właśnie na poniedziałek – 15 lipca – przeniesione zostały prace związane z położeniem nowej nawierzchni.

Ulica będzie zamknięta najprawdopodobniej przez cały dzień, w związku z czym, w tym rejonie osiedla Kopernik, wszyscy zmotoryzowani muszą się liczyć z dłuższymi utrudnieniami niż wstępnie zakładano.

 

Ulica Keplera zamknięta w piątek

Remont ulicy Keplera trwa już od kilku dni. Ma się on zakończyć w poniedziałek 15 lipca.

Przez cały ten czas kierujący pojazdami muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na tamtym odcinku.

Co więcej w związku położeniem nowej nawierzchni asfaltowej ulica ta zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Nastąpi to w najbliższy piątek (12 lipca). Od godziny 17.30 w piątek, do godziny 7.00 w sobotę nie będzie można się poruszać po ulicy Keplera żadnymi pojazdami.

Na czas zamknięcia ulicy przeniesione zostaną przystanki autobusowe dla linii autobusowych nr 56 i 61 – na ulicę Wojska Polskiego, natomiast dla linii 0 – na ulicę Galileusza.

Przejście podziemne do remontu

18 lipca mają rozpocząć się prace związane z remontem przejścia podziemnego przy skrzyżowaniu ulic: Grodzkiej, Alei Wolności oraz Bramy Brzostowskiej.

Na czas tej inwestycji przejście będzie zamknięte, a piesi poruszający się miedzy Aleją Wolności a Starym Miastem będą mieli do dyspozycji specjalnie utworzone przejście na ulicy Brama Brzostowska.

Cała inwestycja powinna zakończyć się najpóźniej w listopadzie – wszystko zależeć będzie od ostatecznego nakładu prac, których wymagać będzie remont.

Przejście podziemne nie było gruntownie remontowane od samego powstania stąd niezbędna jest jego renowacja.

Remont ulicy Keplera

W tym tygodniu na osiedlu Kopernik rozpoczął się remont ulicy Keplera.

W ramach naprawy wymieniona zostanie nawierzchnia, dzięki czemu zlikwidowane zostaną wyrwy w jezdni. Nowe będą także krawężniki, a naprawa obejmie także studzienki kanalizacyjne, z których nie będą już wydobywały się uciążliwe zapachy.

Koszt inwestycji wynieść ma 400 tys. zł. Utrudnienia na ulicy Keplera związane z remontem mają potrwać do 15 lipca, na kiedy to planowany jest koniec napraw.

Remont Wiejskiego Domu Kultury w Grochowicach

Na przyszły rok zaplanowany został remont Wiejskiego Domu Kultury w Grochowicach. Wartość tej inwestycji wynosić będzie ok 159 tys. zł, z czego prawie 90 tys. zł pochodzić będzie z dofinansowania.

Plan remontu obejmuje przede wszystkim modernizację dachu oraz elewacji budynku, a być może także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Środki na tę inwestycję pozyskane zostały z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.