Wpisy

Kolejna kradzież na kolei

Do zdarzenia doszło w nocy 31 grudnia około godziny 1.00 na moście kolejowym w Głogowie.

Zatrzymanie miało miejsce praktycznie tuż po kradzieży. Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 28 lat na widok policji chcieli zbiec z miejsca zdarzenia. To im się jednak nie udało-zatrzymano ich przy aucie, którym przyjechali.

Mężczyźni są mieszkańcami powiatu polkowickiego. Przyznali się oni także do kradzieży, której dokonali w tym samym miejscu w październiku.

Straty spowodowane ostatnią kradzieżą wycenione zostały na około 500 zł. Grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kradł kable na kolei

Do zatrzymania złodzieja doszło na gorącym uczynku 5 grudnia.  Udaremniona została wtedy próba kradzieży kabli z torowiska. Zatrzymany to 24-letni głogowianin, który był poszukiwany listem gończym. Ciążył już na nim wyrok za podobne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży infrastruktury kolejowej na kwotę ponad 8 tys. złotych. Przyznał się do winy, jednocześnie twierdząc, że swoje „łupy” sprzedawał na złom.

Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Złodziej transformatorów na kolei

Kradzieże transformatorów na torach linii kolejowej dokonywane były dwukrotnie: we wrześniu, a następnie w listopadzie tego roku. Straty tym spowodowane zostały wycenione przez kolej na około 8 tys. złotych.

Podejrzanym w tej sprawie jest 23-letni mieszkaniec Głogowa. Został on zatrzymany przez policję pod koniec listopada. Przyznał się do kradzieży i zeznał, że swoje łupy sprzedał na złom, za co uzyskał około 2 tys. złotych, które następnie wydał na alkohol.

Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.