Wpisy

Plaga złodziei na kolei

Następnych dwóch mężczyzn dopuściło się kradzieży na torach kolejowych. Mieszkańcy Głogowa – 20 i 28-latek, w nocy z 6 na 7 stycznia, ukradli 3 silniki napędzające zwrotnice na torach. Policja wraz z funkcjonariuszami SOK zatrzymała ich kilka minut po kradzieży.

Wartość każdego silnika to 1200 zł. Na szczęście skradzione przedmioty udało się odzyskać.

Jeden z mężczyzn, 20-latek, był poszukiwany listem gończym, gdyż już wcześniej nie zgłosił się do odbycia kary za inne kradzieże,

Teraz obu mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejna kradzież na kolei

Do zdarzenia doszło w nocy 31 grudnia około godziny 1.00 na moście kolejowym w Głogowie.

Zatrzymanie miało miejsce praktycznie tuż po kradzieży. Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 28 lat na widok policji chcieli zbiec z miejsca zdarzenia. To im się jednak nie udało-zatrzymano ich przy aucie, którym przyjechali.

Mężczyźni są mieszkańcami powiatu polkowickiego. Przyznali się oni także do kradzieży, której dokonali w tym samym miejscu w październiku.

Straty spowodowane ostatnią kradzieżą wycenione zostały na około 500 zł. Grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kradł kable na kolei

Do zatrzymania złodzieja doszło na gorącym uczynku 5 grudnia.  Udaremniona została wtedy próba kradzieży kabli z torowiska. Zatrzymany to 24-letni głogowianin, który był poszukiwany listem gończym. Ciążył już na nim wyrok za podobne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży infrastruktury kolejowej na kwotę ponad 8 tys. złotych. Przyznał się do winy, jednocześnie twierdząc, że swoje „łupy” sprzedawał na złom.

Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.