Wpisy

Podejrzani o posiadanie narkotyków zatrzymani

Do zatrzymania mężczyzn doszło 8 i 10 października 2014 r. To głogowianie w wieku 18 i 41-lat.

Młodszy uprawiał w mieszkaniu cztery sztuki konopi indyjskich oraz posiadał jej susz. Z kolei drugi mężczyzna podejrzany jest o sprzedaż narkotyków. W jego mieszkaniu ujawniono kilka porcji narkotyków.

Obaj zatrzymani przyznali się do winy. Obecnie zastosowano wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Grozi im też kara do 3 lat pozbawienia wolności za nielegalną uprawę oraz do 10 lat pozbawienia wolności za wprowadzanie ich do użytku.

Rozbój nad Odrą

Zdarzenie miało miejsce 1 marca w Głogowie. W pobliżu Odry kilku mężczyzn urządziło sobie ognisko. Do tej grupy chciało dołączyć dwóch innych mężczyzn: 34 i 35 letni. Niestety nie zostali miło przywitani przez grupę.

Zaczęło się od utarczek słownych, które w krótkim czasie przerodziły się w bójkę. Nowo przybyłemu 34-latkowi skradziono telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 27 zł, które miał wtedy przy sobie. W napaści na 34 i 35-latka brało udział pięciu mężczyzn. Na bójkę natknęło się kilku nastolatków, którzy wezwali policję. Do czasu jej przybycia napastnicy zdążyli uciec z miejsca pobicia. Zostali jednak zatrzymani kilkanaście godzin po zdarzeniu.

Wszystkich siedmiu mężczyzn biorących udział w zdarzeniu policja bardzo dobrze zna, gdyż byli oni już wielokrotnie karani za inne przewinienia. Piątce napastników przedstawiono zarzut rozboju, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich siedmiu mężczyzn zastosowano także dozór policyjny.