Wpisy

Remis Chrobrego w derbach

Piłkarze Chrobrego Głogów zremisowali przed własną publicznością w derbowym meczu z Miedzią Legnica 1:1.

Czytaj dalej

Remis 1:1 Chrobry-Miedź

Derby pomiędzy Chrobrym Głogów a Miedzią Legnica skończyły się remisem 1:1.

Bramkę dla głogowian zdobył w 28 minucie Szczepaniak. Po niej stan 1:0 utrzymał się aż do przerwy.

Mecz był w miarę wyrównany do około 70 minut. Potem do akcji wkroczyli legniczanie, którym w 77 minucie udało się zdobyć wyrównującego gola.

Niestety po chwili na biosku doszło do scysji, z powodu której w ostatecznym rezultacie Piotrowski otrzymał czerwoną kartkę. Od 81 minuty głogowianie musieli sobie więc radzić w okrojonym składzie. Na szczęście remis udało się utrzymać.

Kolejny mecz ligowy na wyjeździe. Chrobry Głogów zagra z Termalicą Nieciecza 23 listopada o godzinie 11.30.

Porażka w Lubinie

Derby piłkarzy nożnych zakończyły się zwycięstwem zespołu z Lubina, który na własnym stadionie pokonał pomarańczowo-czarnych 1:0 (0:0).

Mecz był wyrównany, jednak to gospodarzom w drugiej połowie udało się celnie trafić do bramki przeciwników i nie oddać zwycięstwa już do samego końca.

Spotkanie w Lubinie oglądało ponad 1 tys. kibiców z Głogowa.

Opiekę nad zawodnikami z Głogowa przejął w tym spotkaniu Adrian Siemieniec, który jest drugim trenerem pomarańczowo-czarnych. Ireneusz Mamrot, z powodu nałożonej na niego kary, nie mógł czynnie brać udziału w tym meczu. Podobnie będzie w następną niedzielę o godz. 12.30, kiedy to głogowianie zagrają u siebie, a ich rywalem będzie Stomil Olsztyn.

SPR Chrobry pokonuje Zagłębie

Głogowscy piłkarze ręczni sezon rozpoczęli wzorowo. Zwyciężyli w derbowym pojedynku z Zagłębiem Lubin 28:24 (10:10).

Najwięcej bramek dla głogowian zdobyli:  Świątek – 6 oraz Świtała i Biegaj – po 5.

Gra była bardzo emocjonująca i wyrównana, o czym świadczy choćby remis po pierwszej połowie. Dopiero po kilku minutach drugiej odsłony Chrobry zaczął wychodzić na prowadzenie i przewagę utrzymał aż do samego końca.

Niestety w trakcie meczu kontuzji nabawił się Kuba  Łucak oraz Wiktor Kubała. Ostatecznie pierwszego z nich zabrał do szpitala ambulans. Następnie Kuba trafił do Poznania, gdzie niestety okazało się, że ma zerwane więzadła prawego kolana. Przejdzie w tym tygodniu zabieg i w związku z tym czeka go wielomiesięczna rehabilitacja. Z kolei uraz Wiktora nie jest aż tak poważny jak Kuby, ale jego rehabilitacja także nie ominie – potrwa kilka tygodni.

Drugie spotkanie ligowe głogowian 14 września w Szczecinie z Gaz Systemem Pogonią, które to rozpocznie się o godzinie 18.00.

Zwycięskie derby z Górnikiem Wałbrzych

Derbowe spotkanie z Górnikiem Wałbrzych zakończyło się zwycięsko dla pomarańczowo-czarnych 1:0.

Gra piłkarzy nie zachwycała, jednak liczą się zdobyte 3 punkty. Bramka padła w samej końcówce meczu. W 90 minucie sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Krystian Pieczara. Udało mu się przerwać złą passę przy oddawaniu rzutów karnych przez Chrobrego i pewnie trafił do bramki przeciwnika.

Na głogowskich trybunach mecz oglądało 2 tys. kibiców.

Chrobry nadal znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli z 51 punktami.

Kolejne ligowe zmagania 26 kwietnia o godz. 18.00 w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem.

Derby szczęśliwe dla Lubina

Ostanie spotkanie ligowe głogowskich piłkarzy ręcznych odbyło się w Lubinie z Zagłębiem. Derbowe zmagania głogowianie zakończyli niestety porażką 28:30.

Wynik ten to przede wszystkim nieskuteczność Chrobrego oraz sporo błędów w ataku. Z tego powodu wiele bramek przeciwników padło właśnie z kontr.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, a na przerwę głogowianie schodzili z jednobramkową przewagą 15:14. W drugiej połowie lubinianie przejęli inicjatywę i do końca meczu nie pozwolili już Chrobremu na prowadzenie. Był nawet czas, gdy Chrobry przegrywał 24:30.

Najwięcej bramek dla głogowian zdobył Marek Świtała – 6 celnych trafień.

Obecnie SPR Chrobry Głogów znajduje się na 6 miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie.

Derby szczęśliwe dla głogowian

Poniedziałkowe derby piłkarzy ręcznych były bardzo emocjonujące. Ostatecznie jednak Chrobry pokonał Zagłębie 26:20.

Mecz rozpoczął się bardzo ciekawe, gdyż pierwsza bramka padła dopiero w 5 minucie. Obie drużyny były bardzo skoncentrowane na grze. Bohaterami spotkania byli przede wszystkim bramkarze obu zespołów, którzy świetnie spisywali się na swoich pozycjach. Stan po pierwszej połowie był 9:8 dla głogowian

Kolejna odsłona meczu w dużej mierze była również wyrównana. Dopiero ostatnie 15 minut należało do Chrobrego, któremu udało się odskoczyć przeciwnikowi aż na 4 bramki. Tej przewagi już nie oddali i zakończyli spotkanie 26:20.

Kolejny mecz ligowy już 9 grudnia w Głogowie. Przeciwnikiem Chrobrego będzie Orlen Wisła Płock.

Chrobry – Górnik 0:2 na zakończenie sezonu

Chrobry Głogów przegrał z Górnikiem Wałbrzych 0:2 w ostatniej kolejce sezonu 2012/2013.

Derbowe spotkanie z Górnikiem Wałbrzych przyciągnęło na stadion przy ul. Wita Stwosza ponad 2.100 kibiców, którzy liczyli na dobrą postawę piłkarzy Chrobrego. Niestety na oczekiwaniach się skończyło, choć w pierwszej połowie to właśnie głogowianie mieli większe szanse na zdobycie bramki. Ostatecznie jednak przed przerwą kibice nie zobaczyli bramek.

Kluczowym momentem spotkania było wprowadzenie na boisko przez trenera gości 16-letniego Michała Bartkowiaka. W 65 minucie zdobył on bramkę na 1:0 technicznym strzałem z linii pola karnego, w samo okienko bramki Chrobrego. Po 10 kolejnych minutach było już 2:0 – tym razem z lewego skrzydła dogrywał Michał Bartkowiak, a piłkę praktycznie do pustej bramki skierował Oświęcimka. Więcej bramek kibice przy Wita Stwosza już nie zobaczyli.

Chrobry: Janicki – Ziemniak (26 Bukraba), Michalec, Samiec, Niewieściuk (76 Michalski), Kaczmarek, Machaj (60 Kowalczuk), Hałambiec, Sędziak, Szczepaniak, Ilków-Gołąb

Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz, D. Michalak (31 Radziemski), Chajewski (64 Bartkowiak), Zinke (90 Sobczyk), Morawski, Moszyk, Oświęcimka, Orzech, Sawicki, G. Michalak

Żółte kartki: Machaj, Hałambiec, Michalski – Orzech, Sawicki

Chrobry Głogów zakończył sezon 2012/2013 na ósmym miejscu w ligowej tabeli.