Wpisy

Remis Chrobrego w derbach

Piłkarze Chrobrego Głogów zremisowali przed własną publicznością w derbowym meczu z Miedzią Legnica 1:1.

Czytaj dalej

Otwarta pływalnia później niż zwykle

Kompleks odkrytych basenów przy pływalni Chrobry otwierany był zwykle 1 czerwca. W tym roku zdecydowano o późniejszym rozpoczęciu sezonu na tych obiektach, a mianowicie od 22 czerwca 2014.

Spowodowane jest to tym, iż w latach poprzednich frekwencja korzystających z basenów w czerwcu nie była zadowalająca. Wpływ na to miał też fakt, że rok szkolny trwa teraz nieco dłużej.

Obecnie na obiektach trwają prace serwisowe i kolejne niecki stopniowo napełniane są wodą. Po otwarciu baseny będą czynne codziennie, do końca sierpnia, w godzinach 10.00-20.00.

Remis z Kluczborkiem

W ostatnim spotkaniu na własnym boisku Chrobremu udało się zdobyć tylko 1 punkt. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0.

Okazji do strzelenia gola nie zabrakło, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać okazji pod bramką przeciwnika.

Dla Kluczborka to cenny punkt – co przyznał po meczu sam trener głogowskich przeciwników. Chrobry jednak nie jest zadowolony z takiego zakończenia spotkania. Jednak  poziom gry pomarańczowo-czarnych był na wysokim poziomie, co nagradzane było brawami kibiców podczas spotkania.

Kolejny mecz ligowy 10 sierpnia. Chrobry zagra na wyjeździe z UKP Zielona Góra.

Chrobry zainauguruje sezon przed własną publicznością

Już dziś Chrobry Głogów rozegra pierwsze w sezonie 2013/2014 spotkanie przed własną publicznością. Rywalem piłkarzy Chrobrego będzie MKS Kluczbork. Początek meczu o godz. 19:00.

Chrobry Głogów niezwykle udanie rozpoczął sezon 2013/2014 – od wygranej na wyjeździe 2:0 z Polonią Bytom. Jednakże rywale Chrobrego – MKS Kluczbork, również zdobyli w pierwszej kolejce komplet punktów, pokonując zdecydowanie Rozwój Katowice 5:0. Ostatnie spotkanie dzisiejszych rywali miało miejsce 2 miesiące temu – wówczas góry byli zawodnicy Chrobrego, wygrywając 3:2. Zarówno wyniki osiągnięte przez oba zespoły w pierwszej kolejce nowego sezonu, jak i wynik i przebieg ostatniej rywalizacji znamionują niezwykłe emocje na stadionie przy Wita Stwosza.

Zwycięstwo na inaugurację sezonu

W pierwszym meczu ligowym Chrobry wygrał na wyjeździe z Polonią Bytom 2:0. Była to najlepsza inauguracja głogowskiego zespołu w historii, biorąc pod uwagę poziom drugiej ligi zachodniej.

Pierwsza bramka padła już w 8 minucie spotkania. Celnie trafił Łukasz Szczepaniak, któremu dograł Mateusz Hałambiec.

W drugiej połowie meczu Polonia zupełnie się zagubiła. Przeciwnicy Chrobrego często popełniali błędy, co w 56 minucie skutecznie zostało wykorzystane przez Daniela Ciechańskiego. Piłkarz zaledwie chwilę po wejściu na boisku zmieniając Bartosza Machaja – strzelił gola na 2:0.

Kolejny mecz ligowy 3 sierpnia o godz. 19.00. Chrobry podejmuje u siebie MKS Kluczbork.

Chrobry poza Pucharem Polski

Zespół Chrobrego musiał uznać wyższość drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego. Spotkanie z nią w rundzie wstępnej eliminacji do Pucharu Polski skończyło się wynikiem 1:2 na korzyść Lechii.

Pierwsza bramka została stracona już w początkowych minutach spotkania. Do przerwy Chrobry zdołał wyrównać dzięki bramce Damiana Sędziaka. Wynik 1:1 sprawił, iż potrzebna była dogrywka, w której to gola zdobył zawodnik z Tomaszowa Mazowieckiego.

Kolejny sparing głogowskiej drużyny w najbliższą sobotę 20 lipca ze Stilonem Gorzów. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe. Mecz ma się rozpocząć o godz. 11.00.

Puchar Polski – Chrobry gra dalej

W sobotę o godz. 17.00 odbyło się spotkanie rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Chrobry grał w Elblągu z Olimpią.

Głogowski zespół wygrał 4:1. Bramki dla Chrobrego zdobyli: Łukasz Szczepaniak i Michał Ików-Gołąb – każdy po dwie. Do przerwy wynik był także na korzyść Chrobrego 1:0.

Dzięki zwycięstwu Chrobry awansował do rundy wstępnej rozgrywek Pucharu Polski. Kolejny mecz już w najbliższą środę z trzecioligowym Tomaszowem Mazowieckim.

Sparing GKS Katowice – Chrobry Głogów 1:2 (1:0)

To już drugi mecz sparingowy Chrobrego, który podobnie jak pierwszy zakończył się zwycięstwem.

Głogowski zespół pokonał pierwszoligowy GKS Katowice 2:1.

Do przerwy po bramce Gancarczyka z Katowic, Chrobry przegrywał 0:1. Jednak już druga połowa należała do pomarańczowo-czarnych, kiedy to bramki zdobyli: Adam Samiec w 53 minucie oraz Daniel Ciechański w 59 minucie.

Przeciwnicy mieli okazję do wyrównania, ale na 10 minut przed zakończeniem spotkania nie wykorzystali rzutu karnego.

Chrobry jednak bez Retlewskiego

Będący w Głogowie na testach Dawid Retlewski, który w ostatnim sparingu z Miedzią zdobył bramkę, nie zagra w Chrobrym Głogów.

Zawodnik nie doszedł do porozumienia z klubem w sprawie warunków mającej ich łączyć umowy i nie uczestniczy już w treningach głogowskiego zespołu.

Najbliższy sparing Chrobrego już dziś – na wyjeździe z GKS Katowice. W sobotę natomiast w ramach rozgrywek Pucharu Polski spotkanie z Olimpią Elbląg.