SPR Chrobry pokonuje Zagłębie

Głogowscy piłkarze ręczni sezon rozpoczęli wzorowo. Zwyciężyli w derbowym pojedynku z Zagłębiem Lubin 28:24 (10:10).

Najwięcej bramek dla głogowian zdobyli:  Świątek – 6 oraz Świtała i Biegaj – po 5.

Gra była bardzo emocjonująca i wyrównana, o czym świadczy choćby remis po pierwszej połowie. Dopiero po kilku minutach drugiej odsłony Chrobry zaczął wychodzić na prowadzenie i przewagę utrzymał aż do samego końca.

Niestety w trakcie meczu kontuzji nabawił się Kuba  Łucak oraz Wiktor Kubała. Ostatecznie pierwszego z nich zabrał do szpitala ambulans. Następnie Kuba trafił do Poznania, gdzie niestety okazało się, że ma zerwane więzadła prawego kolana. Przejdzie w tym tygodniu zabieg i w związku z tym czeka go wielomiesięczna rehabilitacja. Z kolei uraz Wiktora nie jest aż tak poważny jak Kuby, ale jego rehabilitacja także nie ominie – potrwa kilka tygodni.

Drugie spotkanie ligowe głogowian 14 września w Szczecinie z Gaz Systemem Pogonią, które to rozpocznie się o godzinie 18.00.