Remis Chrobrego w derbach

Piłkarze Chrobrego Głogów zremisowali przed własną publicznością w derbowym meczu z Miedzią Legnica 1:1.

Niedzielny mecz 6 kolejki 1 ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Miedzią Legnica był meczem szczególnej wagi dla obu drużyn. Tak jak w każdym z poprzednich, tak i w 49-tym derbowym pojedynku chodziło bowiem nie tylko o ligowe punkty, ale i o prestiż.

Pierwsza połowa spotkania nie dostarczyła zbyt wielu emocji licznie zgromadzonym przy Wita Stwosza kibicom. Z tej części spotkania warto odnotować akcję przeprowadzoną tuż przed przerwą, kiedy to po strzale głową Szczepaniaka Chrobry mógł wyjść na prowadzenia, jednakże zmierzającą do siatki wybił w ostatniej chwili zawodnik gości. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwszej bramki kibice doczekali się tuż po przerwie. Już w 46 minucie Petteri Forsell wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Chrobry, mimo iż przeważał i miał więcej z gry, długo nie potrafił strzelić wyrównującej bramki. Dopiero w 81 minucie, chwilę po pojawieniu się na boisku, bramkę na 1:1 strzelił dla pomarańczowo-czarnych Sebastian Bonecki. Więcej bramek kibice przy Wita Stwosza już nie zobaczyli i mecz zakończył się podziałem punktów.

Po 6 ligowych kolejkach Chrobry z 5 punktami na koncie zajmuje 14 lokatę w ligowej tabeli.

Skrót meczy można zobaczyć na stronie Polsatu Sport: skrót meczu Chrobry – Miedź.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

0:1 Forsell (47)
1:1 Bonecki (81)

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalski, Kwiecień, Hodowany (80 Bonecki), Sędziak (86 Machaj B.), Danielak, Gąsior, Kona, Szczepaniak, Kowalczyk (46 Kościelniak)

Miedź: Kapsa – Bartczak, Midzierski, Stasiak, Rasak, Daniel, Bartkowiak (90+2 Łuszkiewicz), Trifonov, Forsell, Garguła (82 Batin), Hernandez (68 Chrzanowski)

Żółte kartki: Hodowany, Sędziak – Trifonov, Bartczak