Fałszywy wnuczek

To już nie pierwsza taka próba wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców Głogowa.

Tym razem mężczyzna podający się za wnuczka niepokoił 72-letnią kobietę. Twierdził on, że potrzebuje 10 tys. zł na zapłacenie podatku, gdyż przywozi auto z zagranicy. Chwilę po tym telefonie dla uwiarygodnienia sytuacji do tej samej kobiety zatelefonowała kolejna osoba, tym razem podająca się za policjantkę. Poinformowała ona kobietę, iż ta najprawdopodobniej może zostać oszukana, ale aby policja mogła złapać przestępcę musi ona wpłacić pieniądze, o które prosił.

72-latka na szczęście nie dała się łatwo zwieść i sama skontaktowała się ze swoim wnuczkiem, który naprawdę przebywa zagranicą. Jak się okazało nie ma on żadnych problemów, nie sprowadza auta i nie potrzebuje od niej żadnych pieniędzy.

Kolejny niewybuch na terenie Głogowa

Dziś w godzinach porannych na skwerze niedaleko skrzyżowania ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego, robotnicy wykonujący prace ziemne znaleźli bombę lotniczą.

Teren wokół znaleziska został zabezpieczony, drogi dojazdowe do okolic wykopu zamknięte,  a mieszkańcy okolicznych bloków mieszkalnych, przedszkole oraz pracownicy MOPS-u i banku zostali ewakuowani.

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli bombę około południa. Wtedy też akcja zabezpieczająca została zakończona. Ruch wrócił do normy, a mieszkańcy i pracownicy mogli wrócić do swoich lokali.

Oddały zgubę

Do zdarzenia doszło 17 października na Placu 1000-lecia w Głogowie. Kobieta wsiadła do auta i odjechała, zapominając o tym, że zostawiła na nim torbę z laptopem. W trakcie ruszania komputer spadł z pojazdu. Całą sytuację widziały dwie młode dziewczyny, które podniosły torbę, a po zauważeniu, iż jest to przedmiot o sporej wartości, oddały ją patrolowi policji, który znajdował się w pobliżu.

Dzięki uczciwym znalazcom, po krótkim czasie laptop trafił w ręce właścicielki.

 

Wstrząs w kopalni

Do wstrząsu doszło dziś po godzinie 14.00. Miał on miejsce w rejonie ZG Lubin na głębokości około 600 metrów pod ziemią. W okolicach zagrożenia znajdowało się kilku górników – na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gdy sytuacja w zagrożonym rejonie się ustabilizuje, pracownicy sprawdzą czy teren jest już bezpieczny. Dopiero wtedy podjęta zostanie decyzja dotycząca powołania specjalnej komisji, która zwykle w takich przypadkach zajmuje się badaniem przyczyn wstrząsów.

 

Rejsy po Odrze

Dziś głogowianie mieli po raz pierwszy okazję uczestniczyć w rejsie po Odrze statkiem Zefir.

Rejsy zaplanowane zostały na godziny: 10.00, 12.00, 14.00 oraz 16.00. Każdy z nich miał trwać 45 minut.

Regularne wycieczki statkami do Bytomia Odrzańskiego, Nowej Soli czy Kostrzyna, będą organizowane od wiosny 2014 r. Wtedy też będą dostępne już dwa statki: Zefir oraz Laguna, która czeka teraz na niezbędne pozwolenia.

Ewakuacja w McDonald’s

Do sporego paraliżu Głogowa doszło wczoraj w późnych godzinach popołudniowych. Z powodu alarmu bombowego w restauracjach McDonald’s w całym województwie dolnośląskim, ewakuowano głogowski lokal, a także pobliską stację paliw oraz zamknięto dla ruchu Aleję Wolności i Bramę Brzostowską.

Po przeszukaniu okazało się, że ładunku wybuchowego nie ma w restauracji. Po godzinie 19.00 sytuacja wróciła do normy. Lokal ponownie otwarto i ulice znów zostały włączone do ruchu pojazdów.

Podobna sytuacja miała miejsce także w ościennych miastach regionu – tam też alarm okazał się fałszywy.

Błąd na pomniku Stachury

Długo nie cieszył oka nowy pomnik Zygmunta Stachury. Już po jego oficjalnej odsłonie, która miała miejsce w ostatnią sobotę na Starym Mieście w Głogowie, okazało się, że na jego tablicy jest błąd. Dotyczy on daty śmierci artysty, który zmarł w roku 2006, a nie 2005 jak widnieje na tablicy pomnika.

Tablica zostanie naprawiona na koszt gminy. Jednak na poprawną wersję będzie trzeba poczekać nawet kilka tygodni.

 

Kolejny inwestor w rejonie Głogowa

Nowym inwestorem będzie Air Liquide Polska, który zajmować się będzie produkcją gazów technicznych. Zakład zlokalizowany będzie w okolicach Huty Miedzi Głogów. Jego działalność związana będzie przede wszystkim z modernizacją huty.

Firma otrzymała właśnie pozwolenie na budowę, która trwać ma ok 1,5 roku. Koszt całej inwestycji to ok. 300 milionów złotych.

W nowym zakładzie zatrudnienie będzie mogło znaleźć kilkadziesiąt osób.

Sparing GKS Katowice – Chrobry Głogów 1:2 (1:0)

To już drugi mecz sparingowy Chrobrego, który podobnie jak pierwszy zakończył się zwycięstwem.

Głogowski zespół pokonał pierwszoligowy GKS Katowice 2:1.

Do przerwy po bramce Gancarczyka z Katowic, Chrobry przegrywał 0:1. Jednak już druga połowa należała do pomarańczowo-czarnych, kiedy to bramki zdobyli: Adam Samiec w 53 minucie oraz Daniel Ciechański w 59 minucie.

Przeciwnicy mieli okazję do wyrównania, ale na 10 minut przed zakończeniem spotkania nie wykorzystali rzutu karnego.

Ulica Keplera zamknięta w piątek

Remont ulicy Keplera trwa już od kilku dni. Ma się on zakończyć w poniedziałek 15 lipca.

Przez cały ten czas kierujący pojazdami muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na tamtym odcinku.

Co więcej w związku położeniem nowej nawierzchni asfaltowej ulica ta zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Nastąpi to w najbliższy piątek (12 lipca). Od godziny 17.30 w piątek, do godziny 7.00 w sobotę nie będzie można się poruszać po ulicy Keplera żadnymi pojazdami.

Na czas zamknięcia ulicy przeniesione zostaną przystanki autobusowe dla linii autobusowych nr 56 i 61 – na ulicę Wojska Polskiego, natomiast dla linii 0 – na ulicę Galileusza.