Derby szczęśliwe dla Lubina

Ostanie spotkanie ligowe głogowskich piłkarzy ręcznych odbyło się w Lubinie z Zagłębiem. Derbowe zmagania głogowianie zakończyli niestety porażką 28:30.

Wynik ten to przede wszystkim nieskuteczność Chrobrego oraz sporo błędów w ataku. Z tego powodu wiele bramek przeciwników padło właśnie z kontr.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, a na przerwę głogowianie schodzili z jednobramkową przewagą 15:14. W drugiej połowie lubinianie przejęli inicjatywę i do końca meczu nie pozwolili już Chrobremu na prowadzenie. Był nawet czas, gdy Chrobry przegrywał 24:30.

Najwięcej bramek dla głogowian zdobył Marek Świtała – 6 celnych trafień.

Obecnie SPR Chrobry Głogów znajduje się na 6 miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie.